Wycieczka dydaktyczna do Siemianówki zorganizowana przez firmę Nuctech

Grupa studentów i opiekunów na tle kolejowego skanera rentgenowskiego.

6 czerwca br. absolwenci SiMR wzięli udział w wycieczce dydaktycznej do Siemianówki w ramach realizacji przez firmę Nuctech Warsaw Company Limited Sp. z o.o. nagrody dla laureatów tegorocznej edycji Konkursu im. dr. inż. Marka Poncyliusza na najlepszą pracę dyplomową obroniona na Wydziale SiMR.

Wycieczka odbyła się pod hasłem „Podstawy działania i praktyczne wykorzystanie wielkogabarytowych urządzeń skanujących RTG na przykładzie skanera kolejowego”. W programie znalazły się między innymi: wizyta w Oddziale Celnym w Siemianówce, krótka prezentacja wszystkich urządzeń cargo Nuctech pracujących w województwie podlaskim, przejazd do skanera kolejowego RF9010, przedstawienie i omówienie jego konstrukcji, wyjaśnienie działania, zasad bezpieczeństwa oraz prezentacja procesu skanowania.

Serdecznie dziękujemy firmie Nuctech za zorganizowanie wycieczki.

Source URL: https://simr.pw.edu.pl/aktualnosc/wspolpraca/1866-wycieczka-dydaktyczna-do-siemianowki-zorganizowana-przez-firme-nuctech